- 15%

Alta Natura – Junior B Multivitaminico

1,147.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Alta Natura – Junior B

Multivitaminik për fëmijë.Është një integrator ushqimor vitaminash, i përshtatshëm në rast të pamjaftueshmërisë së marrjes së tyre përmes dietës ushqimore ose nevojës së marrjes së këtyre lëndëve ushqyese në sasi më të mëdha.

Funksioni i produktit:

Ndihmon sistemin imunitar dhe metabolizmin energjetik
Kontribuon në rritjen e fëmijës

B- junior multivitaminik ndihmon sistemin imunitar falë:

 • Vitaminave të grupit B: Të cilat janë burim energjie;
 • Vitaminave të grupit C: Të cilat mbajnë në kontroll nivelet e kalçiumit në gjak dhe rrisin imunitetin;
 • Vitaminave të grupit E: Të cilat mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Udhëzime mbi përdorimin

5 ml shurup në ditë. Tundeni mirë përpara përdorimit.

Firma

Alta Natura

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

100ml

Water, Fructose, Vitamin PP (Niacin), Vitamin E (Tocopherol acetate) from Soy, Vitamin B5 (Pantothenic acid), Vitamin B6 (Pyridoxine hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B1 (Thiamine), Vitamin B9 (Folic acid ), Vitamin C (sodium ascorbate), Vitamin D3 (Cholecalciferol) from Lichen, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Acidity regulator: Citric acid. Preservative: Potassium sorbate. Sweetener: Steviol glycosides (from the leaves of Stevia Rebaudiana). Processing aids: xanthan gum. Aroma.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Alta Natura – Junior B Multivitaminico”

LART