- 15%

Alta Natura – Florap Smart Junior

Original price was: 1,200 Lekë.Current price is: 1,020 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Alta Natura – Florap Smart Junior

Florap smart junior është një produkt me bazë probiotikësh dhe prebiotikësh të dobishëm për rregullimin e florës intestinale tek fëmijët. Enzima β-Galaktozidazë favorizon shpërbërjen e laktozës. Kompleksi i Niacinës dhe I Vitaminave të grupit B janë shumë të dobishëm në plotësimin e mungesave të lëndëve ushqyese ose në rast të nevojave të sasive më të mëdha të këtyre të fundit.

Për disbakterozat alimentare dhe nga përdorimi i medikamenteve të caktuara. 6,3 MILIARDË FERMENTE LAKTIKE.

Funksioni i produktit:

 • Përmirëson sistemin imunitar
 • I dobishëm në rast të çrregullimit të florës bakteriale dhe disbakterozës për shkak të përdorimit të antibiotikëve për një kohë të gjatë
 • Rivendos balancën e mikroflorës intestinale në rastin e diarreve të shkaktuara nga helmimi

Florap smart junior ndalon çrregullimet e florës bakteriale tek fëmijët falë:

 • Lactobacillus Reuterii:  Dezinfektues intestinal, shumë I dobishëm në rast të dhimbjeve të barkut;
 • Bifidobacterium Infantis: Rregullon problemet gastrointestinale tek fëmijët, duke përmirësuar hidrolizën e laktozës dhe përthithjen e Vitaminave të grupit B.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet të merret përmbajtja e një flakoni në ditë ndërmjet vakteve ushqimore.

Firma

Alta Natura

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

6

Vial: Water, Fructose, Fructooligosaccharides, Inulin (from Cichorium Intybus L.radix). Acidifier: Citric acid. Preservatives: Potassium sorbate, Sodium benzoate. Aroma.

Measuring cap: Saccharomyces Boulardii I-3799 (title 20 MLD / g), Niacin (Vitamin PP), Bifidobacterium Infantis BI02 (title 100 MLD / g), Lactobacillus Acidophilus LA02 (title 100 MLD / g), Lactobacillus Reuteri LRE02 (title 100 MLD / g), Lactobacillus Rhamnosus Lr-32 (title 200 MLD / g), ß-Galactosidase, Bifidobacterium Bifidum BB01 (title 50 MLD / g), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B6 (Pyridoxine hydrochloride), Vitamin B1 (Thiamine ), Streptococcus Thermophilus ST21 (titer 400 MLD / g).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Alta Natura – Florap Smart Junior”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART