- 15%

Alta Natura – Florap 55

2,082.50 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Alta Natura – Florap 55

Për disbakterozën që është e vështirë të eleminohet, Florap 55 është një integrator ushqimor me bazë  probiotikësh të dobishëm për rregullimin e florës bakteriale intestinale. Fermente laktike në përqendrimin 55 miliardë qeliza të gjalla për dozën ditore.

Funksioni i produktit:

 • Me probiotikë dhe prebiotikë për rregullimin e florës intestinale
 • I dobishëm në rast të disbakterozës intestinale, çrregullimeve të florës bakteriale, diarresë për shkak të infeksioneve ose viruseve, çrregullimeve intestinale për shkak të stresit ose kequshqyerjes
 • Mban ph në vlerat e duhura
 • Përmirëson ushqyerjen e mukozës intestinale

Florap 55 nxit rregullimin dhe mirëmbajtjen e mikrobiomës intestinale falë:

 • Fruktooligosakaride (FOS)– Prebiotikë me veprim ushqyes ndaj florës bakteriale;
 • Bifidobaktere dhe Laktobacile – Prodhojnë acid laktik dhe acetic, ulin ph në traktin intestinal dhe favorizojnë zhvillimin e mikrobiomës së shëndetshme bakteriale.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet të merret një kapsulë në ditë ndërmjet vakteve ushqimore.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Alta Natura

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

10

Lactobacillus plantarum LP115 (400MLD / g), Lactobacillus rhamnosus LR32 (200MLD / g), Bifidobacterium Bifidum SGB02 (10MLD / g), Fructooligosaccharides (FOS), Inulin, Maltodextrin, Lactobacillus Acidophilus goxide 100ML, Sillydophilus LA .

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Alta Natura – Florap 55”

LART