- 15%

Alta Natura – Endacyd Comprese

1,105 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Alta Natura – Endacyd Comprese

EndAcyd është një shtesë me efekt të menjëhershëm bazuar në përbërës aktivë natyrorë të dobishëm në kundërveprimin e çrregullimeve të hiper-aciditetit të stomakut. Lehtëson shpejt nga djegia dhe dhimbja e stomakut dhe rivendos mukozën e stomakut, me veprim zbutës dhe qetësues. Një formulë inovative për lehtësim të menjëhershëm, e karakterizuar nga kompleksi ekskluziv Gastro-AD, një përbërës i bazuar në Sojë të fermentuar nga Lactobacillus delbrueckii R-187, i cili vepron si një zbutës në pH e stomakut, duke neutralizuar acidin klorhidrik dhe favorizon procesin e imunomodulimit , duke stimuluar proceset e shërimit të mukozave dhe mureve të stomakut. Me ekstrakt patate të thatë (Solanum tuberosum), me veti fitoterapeutike të njohura ndihmon në kontrollin e aciditetit të stomakut (hiperkloridria ose hiper sekretimi gastrik, gjithashtu me gastroesophagealreflux), në gastrit dhe në rast të ulçerës (peptik, gastrik, duodenal).

Për të luftuar çrregullimet e stomakut këshillohet të shmangni:

 • Ushqime jo të shëndetshme
 • Duhanpirjen
 • Alkoolin
 • Stresin

Udhëzime mbi përdorimin

Sugjerohet të merrni 1 tabletë 2 herë në ditë, në fund të çdo vakti kryesor.Merrni deri në 2 tableta së bashku nëse është e nevojshme.

Firma

Alta Natura

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

20

Calcium Carbonate, Sodium bicarbonate, Gastro-AD® (Fermented Soy Glycine Max L. Merr. semen from Lactobacillus delbrueckii R-187, contains soybeans and its derivatives), Magnesium hydroxide, Mauve (Malva sylvestris L. folium) e.s. E/D:1/4, Chamomile (Matricaria chamomilla L. capitula) e.s. tit.0.3% apigenina, Curcumin da Curcuma Longa, Solanum tuberosum (Solanum tuberosum L. tuber) e.s. tit.5% PI2. Technological adjuvants: Mannitol, Starch, Maltodextrins, Hydroxypropylcellulose, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate. Sweetener: sucralose. Aromas.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Alta Natura – Endacyd Comprese”

LART