- 50%

Allergoff ® – Larës Aditiv për Neutralizimin e Alergjive

1,400 Lekë

Allergoff ® lares aditiv perdoret per te neutralizuar alergjite inhaluese(si alergjite nga parazitet dhe insektet, kafshet shtepiake, funget, etj.) tek rrobat.

Produkt i rekomanduar: Allergoff Spray

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Indikimet e larësit aditiv Allergoff ®

ALLERGOFF® lares aditiv, neutralizon alergjenet e inhaluar (si alergjenet e parazitet qe ndodhen ne pluhurat e shtepise dhe insektet, alergjenet nga kafshet shtepiake, funget, etj.) nga rrobat. Perdoret gjate procesit te njomjes, para larjes ne lavatrice ose larje ne dore ne temperature nen 60°C.

Rekomandohet per perdorim shtepiak si edhe per institucionet publike me kerkesa te larta higjenike dhe sanitare(njesite e kujdesit social, spitale, sanatoriume) me qellim per te eliminuar faktoret e rrezikut biolgjik.

Rekomandohet gjate trajtimit mbeshtetes te semundjeve parazitare te lekures te shkaktuara nga parazitet si: zgjebe (Sarcoptesscabiei), parazitet e fytyres(Demodex) edhe te tjera.

Redukton riskun e transferimit te pleshtave ne mjedisin shtepiak.

Rekomandohet per parandalimin e semundjeve nga pleshtat.

Ndihmon per te kuruar simptomat e alergjive inhaluese.

Redukton efektivisht perqendrimin e alergjeneve prezent tek rrobat, si nje element te rendesishem per mbrojtjen kunder zhvillimit te alergjive.

ALLERGOFF® lares aditiv mund te perdoret per te lare copat te tilla si mbulesat e kafsheve shtepiake.

Pleshta
Demodex- parazitet e fytyres
Parazitet e pluhurave shtepiake
Morrat e trupit
Rriqer
Zgjebe

Mënyra e përdorimit

Faza I: Njomja
Tretni permbajtjen e ALLERGOFF lares aditiv ne 20L uje (ne vaske ose ne legen).
Temperatura e ujit duhet te zgjidhet ne menyre te pershtatshme per cdo lloje cope.
Njomni rrobat per 2 ore.
20 L uji
2 ore
Faza II: Larje me dore ose ne lavatrice
Ne rast te larjes me dore, pas njomjes, vazhdoni larjen me ilac rrobash ose me zbutes.
Ne rast te larjes ne lavatrice, vini rrobat e lagura ne lavatrice, dhe vazhdoni ti lani si zakonisht.
Vazhdoni larjen me sasine minimale te ilacit te rrobave, sipas rekomandimit te prodhuesit. Rekomandohet shperlarje shtese.

Kujdes: MOS E HIDHNI DIREKT NE LAVATRICE. MOS E PERDORNI DIREKT NE RROBA TE THATA. MOS E HIDHNI TE KAZANI I LAVATRICES. REKOMANDOHET TE PERDOREN DOREZA NJEPERDORIMSHE. AMBALLAZHI BOSH MUND TE TRAJTOHET SI MBETJE .
Ruajtja: Mbajeni larg femijeve, ne enen origjinale te mbyllur, ne temperaturen 0-45°C.

Firma

ICB Pharma

Forma

Flakon

Sasia

12 (x20ml)

Benzil alkol, benzil benzoate, urfaktante anionik

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Allergoff ® – Larës Aditiv për Neutralizimin e Alergjive”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART