- 50%

Allergoff Spray

Original price was: 2,800 Lekë.Current price is: 1,400 Lekë.

Allergoff Spray redukton intensitetin e një sëmundje alergjike dhe mbron kundër thellimit të alergjive të shkaktuara nga një nivel i lartë i alergenëve, ndihmon në trajtimin e simptomave të alergjive të shkaktuara nga alergenë prezentë në pluhurat e shtëpisë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Cfarë është Allergoff Spray dhe për çfarë përdoret?

Allergoff spray ofrohet në formën e një sprai manual. Është një produkt i higjenës mjedisore i rekomanduar që të vendoset në apartamente,objektet e shërbimeve publike si psh institucione të kujdesit social, spitale, sanatoriume etj.

Allergoff spray është një solucion ujor i polimerit të mikrokapsulave e cila përmban komponentë që neutralizojnë alergenët kryesorë të pluhurave të shtepisë dhe zvogelojnë nivelin e pluhurit në zonat e banueshme.

Allergoff Spray përdoret për të zvogëluar rrezikun nga inhalacioni i alergenëve nga pluhurat në familje dhe gjithashtu është një element i rëndësishëm i mbrojtjes ndaj alergenëve, veçanërisht me karakteristikat atopike.

Allergoff Spray redukton intensitetin e një sëmundje alergjike dhe mbron kundër thellimit të alergjive të shkaktuara nga një nivel i lartë i alergenëve.

Allergoff Spray ndihmon në trajtimin e simptomave të alergjive të shkaktuara nga alergenë prezentë në pluhurat e shtëpisë.

Ku ta përdorni Allergoff Spray

Në mënyrë që të neutralizohet inhalacioni i alergenëve prezent në pluhurin e shtëpisë dhe për të zvogëluar riskun e inhalacionit të tyre rekomandohet të përdoret Allergoff sprai në vendet ku është vërtetuar që është i rëndësishëm dhe efikas në parandalimin e alergjive. Është e nevojshme ti kushtoni vëmendje të vecantë shtretërve ose vendeve ku njerëzit flenë, jorganeve dhe jastiqeve, mobiljeve të veshura me susta, tapeteve, qilimeve dhe lodrave prej pellushi. Këto udhëzime janë si rezultat i kushteve optimale për zhvillimin e pluhurave të merimangave në shtëpi përfshire dhe lagështiren relative(70-80%),temperatura midis 20 dhe 25° dhe disponueshmëria në ushqim (këto kushte janë gjithashtu të njëjta me kushtet optimale të
myshqeve). Mikroklima brenda dyshekëve është e përshtatshme për rritjen e shpejtë të pluhurit të merimangave dhe popullsinë e kërpurdhave, domethënë favorizon nivelet e larta të inhalacionit të alegenëve.

Si të përdorni Allergoff Spray

Hiqni mbrojtëset nga dyshekët,jorganët dhe jastiqet. Tundni përmbajtjen. Spruconi objektet me një lëvizje me radhë nga mbrapa nga një distance përafersisht 30cm nga të dyja anët. Ajrosni dhomën pas aplikimit. Sipërfaqet të cilat janë sprucuar mund të përdoren 1 ore pas aplikimit,kryesisht kur produkti është tharë. Lodrat e pellushit që janë sprucuar mund të përdoren një orë pas aplikimit, kryesisht kur produkti është tharë.

Firma

ICB Pharma

Forma

Flakon me spray

Sasia

300ml

Hipromelose, poli(vinilalkol), acid citrik, isopropil miristate, benzilbenzoat, silic koloidal

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Allergoff Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART