- 10%

Aesthetico – Vital Care

1,818 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aesthetico Vital Care

Reduktim i dukshëm i shkëlqimit të yndyrshëm. Aesthetico Vital Care është një maskë balte shëruese e gatshme për përdorim për lëkurën e yndyrshme, të papastër ose të prirur ndaj akneve me veti astringente. Thith yndyrën e tepërt, rregullon ekuilibrin e lipideve dhe acideve të lëkurës dhe stabilizon mantelin mbrojtës të acidit.

 • Për lëkurë të yndyrshme, të papastër dhe lëkurë të prirur ndaj akneve dhe për lëkurë të lodhur dhe të zbehtë.
 • Maskë tokësore shëruese pastruese dhe përpunuese e poreve.
 • Ekstraktet e bimëve kanë një efekt përpunues të poreve dhe zvogëlojnë inflamacionin.
 • Mineralet e argjilës dhe silikatet reduktojnë shkëlqimin e yndyrshëm.
 • Këshillë: Mund të aplikohet në imperfeksionet gjatë natës.

Kombinimi i tokës shëruese me mineralet e argjilës dhe silikatet që përmban, si dhe silicën, rregullojnë ekuilibrin e lipideve dhe acideve të lëkurës. Lëkura e lodhur dhe e lëmuar aktivizohet, yndyra reduktohet. Maska ruan konsistencën e saj të qetë gjatë periudhës së përdorimit.

Ekstraktet e bimëve nga bishti i kalit, kastraveci dhe hithra thumbuese kanë një efekt astringent dhe freskues: poret zvogëlohen dhe fytyra rafinohet. Në të njëjtën kohë, një pjesë e acidit salicilik ka një efekt dezinfektues dhe inflamacioni sipërfaqësor reduktohet.

Udhëzime mbi përdroimin

Pas pastrimit të butë, aplikojeni Aesthetico vital care si maskë 1-2 herë në javë dhe lëreni të veprojë për 10-15 minuta. Më pas hiqeni me ujë të vakët të bollshëm.

Firma

Aesthetico

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

AQUA, LOESS, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, OCTYLDODECANOL, ETHYLHEXYL STEARATE, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, LACTIC ACID, GLYCERIN, DICAPRYLYL ETHER, PROPYLENE GLYCOL, SILICA, POLYGLYTHCERYL-6 BEHENATE, LECILENE GLYCOL, SILICA, POLYGLYTHCERYL-6 BEHENATE, TOCOPHEROL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALICYLIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, XANTHAN GUM, CARBOMER, SORBITAN CAPRYLATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, PHENOXYETHANOL, DEHYDROACETIC BENZOATE, POODTASIUMS ACID, SORBATE, PERFUME

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aesthetico – Vital Care”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART