- 20%

Aesthetico- Shampo kundër zbokthit

Original price was: 1,670 Lekë.Current price is: 1,336 Lekë.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aesthetico- Shampo kundër zbokthit

Shampoja mjekësore Aesthetico kundër zbokthit është krijuar posaçërisht për trajtimin kurativ të zbokthit kokëfortë të kokës. Përbërësi aktiv i provuar isulfid i selenit lëshon dhe shpërndan këto pllaka zbokthi dhe gjithashtu zvogëlon kolonizimin e shtuar me mikroorganizma të tilla si Saccharomyces cerevisiae , të cilat rrisin formimin dhe acarimin e zbokthit. Përveç kësaj, përfshihet acidi salicilik, i cili gjithashtu zhvillon një efekt keratolitik (tretës të brirëve) dhe antimikrobik. Përveç kësaj, tea tree mbështet një veprim natyral antimikrobik dhe shpalos efektet anti-inflamatore.

Shampoja kundër zbokthit Aesthetico kontribuon në një mikroflorë të shëndetshme të kokës përmes rregullimit të vlerës së pH, në mënyrë që formimi i zbokthit të mund të kundërveprohet në mënyrë të efektshme në lëkurën e skalpit të yndyrshëm dhe të thatë. Shampoja mjekësore është pa betain.

Udhëzime mbi përdorimin

Shkundeni përpara përdorimit. Vendoseni në skalpin e lagur, masazhojeni butësisht dhe lëreni për 5-10 minuta. Më pas shpëlajeni tërësisht dhe lajeni me shampon e qumështit Aesthetico. Përdorni shampon  2-3 herë në javë në mënyrë alternative me shampon e qumështit Aesthetico.

 

Firma

Aesthetico

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

AQUA, SODIUM, LAURETH SULFATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM CHLORIDE, BENTONITE, SELENIUM SULFIDE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SALICYLIC ACID, DISODIUM EDTA, BENZOIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aesthetico- Shampo kundër zbokthit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART