- 20%

Aesthetico – Cream Peeling

2,000 Lekë

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aesthetico – Cream Peeling

Kremi peeling për të gjitha llojet e lëkurës heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës pa shkaktuar mikro-lëndime. Lëkura rafinohet dhe hidratimi i lëkurës rritet. Në të njëjtën kohë, ai mbështet përkujdesjen ndaj lëkurës falë kompleksit të tij të koordinuar të përbërësve aktivë me vitaminë E, pantenol dhe vaj avokado.

 • Për lëkurë normale, me imperfeksione dhe të zbehtë; mos e përdorni në inflamacion akut, pasi mund të ndodhin infeksione.
 • Largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe siguron një lëkurë të njëtrajtshme.
 • Vaji i avokados forcon barrierën e lëkurës dhe e bën atë më elastike.
 • Pa mikroplastikë.

Mikrogrimcat e lëmuara me origjinë bimore heqin butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe kallot sipërfaqësore pa shkaktuar mikro-lëndime. Në të njëjtën kohë, lëkura çlirohet plotësisht nga papastërtitë dhe grimcat vajore.

Mikroqarkullimi i lëkurës stimulohet, komedonet lirohen – lëkura shfaqet më e freskët dhe më e qartë menjëherë pas aplikimit. Vaji i avokados jo komedogjenik kujdeset intensivisht për lëkurën e ndjeshme dhe lehtëson ndjesinë e tërheqjes, duke mbështetur në të njëjtën kohë funksionin e barrierës.

Provitamina B5 (panthenol) nxit rigjenerimin e lëkurës, rrit dhe rregullon aftësinë e lëkurës për të mbajtur hidratimin dhe ka një efekt zbutës.

Udhëzime mbi përdroimin

Pas pastrimit të butë, aplikoni Aesthetico peeling cream një ose dy herë në javë në lëkurë të lagur të fytyrës dhe masazhoni lëkurën me lëvizje rrethore. Intensiteti i pilingut mund të ndikohet nga kohëzgjatja e masazhit.

Hiqni kremin peeling me shumë ujë të vakët dhe më pas tonifikoni lëkurën me Aesthetico refresh & care.

Peeling Aesthetico nuk duhet të përdoret në rastet e inflamacionit akut apo dëmtimeve të lëkurës.

 

Firma

Aesthetico

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

AQUA, HYDROGENATED CASTOR OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, CETEARYL ISONONANOATE, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPPHERYL ETHER, LECITHIN, TOCOLIN, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, AMMONIA, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE, BENZOIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, PANTHENOL, CITRIC ACID, LACTIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PERFUME

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aesthetico – Cream Peeling”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART