- 20%

Aesthetico – Clarify Skin gel cream

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,000 Lekë.

Trajtim freskues për lëkurë të përzier, të yndyrshme dhe të dehidratuar.

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aesthetico – Clarify Skin gel cream

Trajtim freskues për lëkurë mikse, të yndyrshme dhe të dehidratuar. Acidi salicilik që përmban në të vepron kundër kornifikimit të lëkurës me një efekt anti-inflamator dhe antibakterial në të njëjtën kohë. Kalciumi PCA stimulon prodhimin e ceramideve të lëkurës, duke forcuar kështu aftësinë e lëkurës për të vepruar si një barrierë efektive. Ndër të tjera, ai përmban vaj avokado, i cili është i pasur me antioksidantë natyralë. Bisabololi dhe pantenoli (provitamin B5) kanë efekte anti-inflamatore dhe qetësojnë lëkurën. Përveç kësaj, aftësia e lëkurës për të mbajtur butësinë përmirësohet, ajo qëndron elastike edhe më gjatë. Përveç kësaj, vitamina C dhe vitamina E veprojnë si pastrues të radikaleve të lira dhe mbrojnë nga ndikimet e dëmshme mjedisore.

Udhëzime për përdorim

Aplikojeni në lëkurë mbas larjes. Është i përshtatshëm si për kujdesin e fytyrës gjatë ditës ashtu edhe për natën.

Firma

Aesthetico

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

50 ml

AQUA, CETEARYL ISONONANOATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, bisabolol, panthenol, LECITHIN, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL, SORBITOL, Ascorbyl Palmitate, Salicylic Acid, Dehydroacetic Acid, benzoic acid, GLYCERYL CITRATE / LACTATE / linoleate / OLEATE, CARBOMER, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, DICAPRYLYL ETHER, CITRIC ACID, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, p-ANISIC ACID, LACTIC ACID, PERFUME

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aesthetico – Clarify Skin gel cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART