ActiKid – Magic Beans Multi-Vitamin Orange

2,100 Lekë

Multivitaminë për fëmijë mbi 4 vjeç.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

ActiKid – Magic Beans Multi-Vitamin Orange 

Multi-Vitaminë me aromë portokalli , që përmban 12 vitamina dhe minerale të formuluara për të mbështetur shëndetin e fëmijës nga 4 vjeç +, duke përfshirë:

 • Biotina kontribuon në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës normale.
 • Vitamina A kontribuon në ruajtjen e shikimit normal.
 • Zinku dhe vitaminat B6 & D kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Vitamina D3 kontribuon në ruajtjen e dhëmbëve normalë dhe është e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave.
 • Vitaminat B12 dhe C kontribuojnë në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe reduktimin e lodhjes.
 • Zinku dhe vitaminat C & E janë antioksidantë të cilët kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

I përshtatshëm për vegjetarianët. Pa xhelatinë. Pa gluten. Nuk ka aditivë, ëmbëlsues artificialë, ngjyra artificiale, laktozë, konservues, kripë, maja ose vaj kikiriku.

Udhëzime mbi përdorimin

Për fëmijët, përtypni 1-3 kapsula të përtypshme në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

ActiKid

Mosha

Fëmijë

Forma

Kapsula të përtypshme

Sasia

45

Sugar, Glucose Syrup, Gelling Agent: Modified Potato Starch, Acid: Citric Acid, Ascorbic Acid, Acidity Regulator: Sodium Citrate, Colours: Fruit & Vegetable Concentrates (Carrot, Apple), Natural Flavouring (Orange, Vanilla), Niacin (Nicotinamide), Vitamin E (DL-Alpha-Tocopheryl Acetate), Zinc Sulphate, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Olive Oil, Glazing Agents (Shellac, Bees and Carnauba Wax), Vitamin A (Retinyl Palmitate), Folic Acid (Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin K (Phyoquinone), Potassium Iodide, D-Biotin, Vitamin D (Cholecalciferol), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ActiKid – Magic Beans Multi-Vitamin Orange”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART