ACM Laboratories – Vitix Pigmentation-Regulating Gel

4,680 Lekë

Përshkrimi i Produktit

ACM Laboratories – Vitix Pigmentation-Regulating Gel

Vitix Pigmentation-Regulating Gel është një produkt për kujdesin e përditshëm të fytyrës dhe trupit i cili vepron si rregullues për lëkurat me zona të depigmentuara (vitiligo).

Vitix Gel përmban një mekanizëm inovativ veprimi që përmirëson ekuilibrin fiziologjik të radikaleve të lira në qelizat epidermale, falë një ekstrakti të patentuar të pjeprit me përmbajtje të lartë antioksidante. Vitix Gel është një xhel jo i yndyrshëm, pak kokrrizor; ai përfshin mikro-kokrriza që përfshijnë dhe mbrojnë substancën aktive të bimës. Pas aplikimit, substanca aktive çlirohet në kontakt me lëkurën.

Aplikimi i rregullt i Vitix (dy herë në ditë në kombinim me fototerapinë ose helioterapinë) mund të parandalojë përparimin e depigmentimit, të ngadalësojë zhvillimin e tij dhe, në një numër të madh rastesh, të sigurojë ripigmentim të kënaqshëm për lëkurat me zona të depigmentuara.

 • Tolerohet mirë, pa efekte anësore.
 • Teksturë fluide e lehtë për t’u aplikuar, jo e yndyrshme, përthithet shpejt.
 • Pa parfum

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni xhelin Vitix mbi dhe rreth zonave të depigmentuara një deri në dy herë në ditë.

Pasi xheli të ketë depërtuar dhe përthithur plotësisht, mund të aplikohet një krem ​​për kujdesin e lëkurës ose make-up.

Xheli Vitix mund të përdoret në kombinim me fototerapinë.

Firma

ACM Laboratoires

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Aqua (Water), Propylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Sodium Hydroxide, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ACM Laboratories – Vitix Pigmentation-Regulating Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART