- 10%

Aboca – NeoFitoroid pomadë për trajtimin e hemorroideve

(2 përshtypje mbi produktin)

1,440 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aboca – NeoFitoroid BioOintment

NeoFitoroid BioOintment përmban komplekse molekulare me bazë bimore që qetësojnë dhe mbrojnë mukozën anorektale dhe përdoret për të luftuar sëmundjet (dhimbje, pickim dhe kruajtje), acarim dhe inflamacion që shoqërojnë hemorroidet. I përshtatshëm për trajtimin e hemorroideve (të brendshme dhe të jashtme) dhe për simptomat shoqëruese të tilla si dhimbja, pickimi dhe kruajtja anale dhe perianale. Gjithashtu mund të përdoret në parandalimin dhe në të gjitha rastet që mund të rezultojnë në acarim dhe/ose mbingarkesë të zonës anale dhe perianale (kapsllëk, diarre). I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Përbërësit dhe benefitet:

 • Mukoadezivë: formojnë një film mbrojtës duke e mbrojtur mukozën nga kontakti me irrituesit
 • Lubrifikant: zvogëlon fërkimin e krijuar nga jashtëqitjet, duke mbrojtur kështu nga acarimi dhe mbingarkesa perianale
 • Antioksidant: mbron mukozën nga radikalet e lira

Përveç kësaj, NeoFitoroid krijon një mjedis jo të favorshëm për rritjen e mikroorganizmave, duke prodhuar një efekt të mëtejshëm mbrojtës dhe duke zvogëluar kruajtjen. Karakteristikat e tij freskuese ofrojnë lehtësim të shpejtë nga shqetësimi. Nuk përmban kortikosteroide ose anestetikë dhe, falë mekanizmit të tij të veprimit, nuk than mukozën.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Për aplikim të jashtëm, aplikoni dhe masazhoni butësisht mbi hapësirën anale dhe perianale.
 • Për aplikim të brendshëm, vendosni kanulën rektale në tub.
  Aplikoni një sasi të mjaftueshme të vajit për të mbuluar zonën e prekur.
  Përdoreni produktin pas zbrazjes së zorrëve dhe larjes së zonës anale dhe perianale me kujdes dhe butësi.
  Për të parandaluar acarimin e shkaktuar nga fërkimi, trajtimi mund të aplikohet para zbrazjes së zorrëve. Në çdo rast, produkti duhet të aplikohet edhe pas evakuimit.

Pas përdorimit, hiqni kanjulën, pastrojeni plotësisht me ujë të ngrohtë dhe sapun dhe mbyllni tubin e vajit. Aplikimi mund të përsëritet shumë herë në ditë, përfshirë në intervale të shkurtra, dhe për periudha më të gjata kohore.

Firma

Aboca

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

1

lyophilized extract of Helichrysum tips lipophilic fraction (Helydol®)* and Ruscus root*; Dehydrated leaf gel from Aloe vera*; Aqueous solution of Helichrysum tips*; Oily extract of hypericum tips*; Jojoba oil*; Karitè butter*; Essential oils: Melaleuca, Cypress and Peppermint.

Also contains: glyceryl stearate, caprylic/capric triglyceride, sucrose distearate, sucrose stearate, cetyl stearyl alcohol, vegetable glycerine, trihydroxystearin, vegetable oils, hydrogenated vegetable oils, candelilla wax, xanthan gum, citric acid, tocopherols, sodium silicate, benzyl acohol, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, Sunflower oil.

*Ingredient from Organic Farming

Does not contain SLS and SLES, petroleum derivatives, parabens, PEG, colourants and synthetic perfumes.

Pështypjet mbi produktin
 • 3.5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  50%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Aboca – NeoFitoroid pomadë për trajtimin e hemorroideve
 • Eva K. (blerës i verifikuar)

  Te jep nje ndjesi te fresket dhe qeteson inflamacionin. Nuk e di nqs do funksiononte per gjendje te renda.

 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  Freskon pak por nuk qeteson dhimbjet

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART