Zbritje

Aboca – NeoBianacid

837 Lekë1,728 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aboca – NeoBianacid

NeoBianacid është një produkt i bazuar në komplekset molekulare të perimeve dhe mineraleve, i cili ka rol mbrojtës dhe qetësues të mukozës gastroezofageale, të dobishëm për të luftuar shpejt djegien, dhimbjen, ndjenjën e aciditetit, dmth simptomat tipike të acarimit dhe inflamacionit të vetë mukozës. NeoBianacid indikohet për trajtimin e problemeve që lidhen me aciditetin, të tilla si urth, dhimbje, zbaticë gastroesophageal dhe gastrit.

Ndihmon gjithashtu në trajtimin e simptomave të shoqëruara me dispepsi (vështirësi në tretje), të tilla si djegia, rëndesa dhe fryrja e barkut.

NeoBianacid mund të jetë i dobishëm në parandalim, në situata që mund të nxisin acarim të mukozës (marrja e ilaçeve / dhimbjeve jo-steroide anti-inflamatore, periudhat e stresit psikofizik, ndryshimi i stinëve, dieta dhe stilet e gabuara të jetës).

Produkti është gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në shtatzëni, gjatë laktacionit dhe tek fëmijët mbi 6 vjeç.

NeoBianacid është një produkt me përbërës nga bujqësia organike, pa gluten dhe me një shije të këndshme.

 • NeoBianacid formon një film me efekt barrierë në mukozën, i cili e mbron atë nga kontakti me lëngjet gastrike dhe irrituesit.
 • NeoBianacid përmban Poliprotect®, një kompleks molekular që rezulton nga kërkimet e Aboca me vetitë muko-ngjitëse.
 • Poliprotect® vepron në sajë të sinergjisë midis përbërësit të polisakaridit (pesha molekulare> 20,000 Dalton) dhe përbërësit mineral (Gëlqeror dhe Nahcolite).
 • Veprimi i Poliprotect® kompletohet nga vetitë antioksiduese të përbërësit flavonoid, i cili i kundërvihet acarimit për shkak të radikaleve të lira.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë sipas nevojës, duke e lënë të tretet ngadalë në gojë.

Në rastin e refluksit gastroezofageal, rekomandohet të merrni një tabletë pas vakteve kryesore dhe një në mbrëmje para se të shkoni në shtrat.

Në rastet e djegies dhe rëndesës të shoqëruara me vështirësi në tretje (dispepsi), merrni një tabletë pas vaktit.

Në të gjitha rastet, nëse është e nevojshme, përsëritet marrja disa herë në ditë, madje edhe në distancë të afërt. Produkti mund të merret edhe nga fëmijët, duke filluar nga mosha 6 vjeç, me të njëjtën dozë. Produkti mund të merret edhe për periudha të zgjatura. Rekomandohet të përdorni produktin brenda 6 muajve nga hapja e shishes.

 

Info. Shtesë

Firma

Aboca

Mosha

6+

Forma

Tableta

Sasia

14, 45

Functional substances:

– Poliprotect® , a synergistic molecular complex of polysaccharides * (obtained from Aloe vera , Malva Sylvestris and Althaea officinalis ) and minerals Limestone and Nahcolite.
Titrated in polysaccharides (molecular weight> 20,000 Dalton) ≥ 7.6% (40 mg per tablet)

– Flavonoid fraction * (obtained from Matricaria recutita and Glycyrrhiza glabra )

– It also contains : cane sugar *, gum arabic, natural mint flavor.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aboca – NeoBianacid”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART