- 10%

Aboca – LibraMed

Original price was: 3,080 Lekë.Current price is: 2,770 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Aboca – LibraMed

Libramed, falë Policaptil Gel Retard, vepron në zorrë duke formuar një xhel shumë viskoz, që favorizon kontrollin e pikut të glicemisë pas ngrënies, duke reduktuar sasinë dhe shpejtësinë e përthithjes së karbohidrateve. Kjo gjithashtu çon në një ulje të ndjenjës së urisë dhe përgjumjes pas ngrënies. Për më tepër, me të njëjtin mekanizëm, Policaptil Gel Retard kufizon përthithjen e yndyrave, dhe rregullon konsistencën e jashtëqitjes.

Libramed, i shoqëruar me një dietë të ekuilibruar, marrjen e mjaftueshme të lëngjeve dhe aktivitetin e rregullt fizik, falë mekanizmit të veprimit, rekomandohet edhe për kontrollin e peshës tek të rriturit dhe fëmijët nga 8 vjeç.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar:

 • Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 3 tableta para dy vakteve kryesore.
 • Fëmijët nga 8 deri në 12 vjeç: 2 tableta para dy vakteve kryesore.

Merrni dozën e rekomanduar me një gotë të madhe ujë, duke u kujdesur që të pini një tabletë në të njëjtën kohë. Mos e përtypni ose thyeni tabletën me dhëmbë. Për ata persona që kanë probleme me gëlltitjen, tabletat Libramed mund të treten në ujë të ngrohtë ose çajra bimorë pa ëmbëlsues, duke i përzier derisa të treten plotësisht. Pija duhet të gëlltitet brenda pak minutash, përpara se të formohet xheli.

Nuk rekomandohet ta merrni gjatë shtatëzanisë dhe ushqyerjes me gji.

Firma

Aboca

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

84

Patented complex of polysaccharide macromolecules (Policaptil Gel Retard®); Aromas of Orange, Apple and Lemon.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aboca – LibraMed”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART