- 10%

Aboca – LenoDiar Adulti

Original price was: 1,680 Lekë.Current price is: 1,512 Lekë.

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aboca – LenoDiar Adulti

Lenodiar Adulti rekomandohet për trajtimin e diarresë akute dhe në acarimet e diarresë kronike. Produkti redukton shkarkimet e diarresë duke rregulluar funksionimin e zorrëve.

Diarreja është një fenomen që shoqërohet me një gjendje acarimi dhe pezmatimi të mukozës së zorrëve. Karakterizohet nga një rritje e sekretimit dhe/ose një përthithje e reduktuar e lëngjeve, e shoqëruar me një rritje të lëvizshmërisë së zorrëve. Përveç shqetësimit dhe dhimbjes, diarreja paraqet rrezikun e dehidratimit, humbjes së vitaminave dhe mineraleve dhe një çekuilibër të florës së zorrëve.

Lenodiar Adulti përdoret për trajtimin e diarresë akute me origjinë të ndryshme (infeksion viral, sindroma gripale të karakterizuara nga diarre, diarre iatrogjenike për shkak të marrjes së barnave, kushtet stresuese, diarre gjatë udhëtimeve, ndryshime hormonale) dhe për trajtimin e përkeqësimeve të diarresë kronike (siç është IBS – sindroma e zorrës së irrituar, diarreja funksionale, sëmundjet inflamatore të zorrëve, etj.)

Produkti është i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë nga mosha 12 vjeç.

Lenodiar Adulti funksionon falë përbërësit Actitan-P, një kompleks molekular bimor që redukton shkarkimet diarreike dhe normalizon konsistencën e jashtëqitjes, duke favorizuar një ekuilibër të shpejtë të funksionit të zorrëve.

Actitan-P kundërvepron në inflamacionin e mukozës së zorrëve, i pranishëm në rast diarreje, falë dy mekanizmave të veprimit:

 1. Veprim mbrojtës, i marrë nëpërmjet formimit të një filmi me efekt pengues që kufizon kontaktin me mikroorganizmat dhe agjentët irritues;
 2. Veprim antioksidant ndaj radikaleve të lira, i cili kundërvepron irritimin e mukozës.

Falë sinergjisë së veprimeve të tij, Lenodiar Adult i favorizon rikuperimin e shpejtë të funksionit të zorrëve dhe ekuilibrin e florës bakteriale. Për shkak të mekanizmit të veprimit, produkti vepron duke respektuar fiziologjinë e zorrëve dhe pa shkaktuar konstipacion.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merren 2 kapsula 2-3 herë në ditë në varësi të çrregullimit.
Nëse simptomat vazhdojnë për më shumë se 7 ditë, konsultohuni me mjekun tuaj.

Firma

Aboca

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

20 Kapsula

Functional substances: Actitan-P, plant molecular complex of tannins (from Agrimonia, Tormentilla) and polyphenols (from Olive and Curcuma)
Titrated in total tannins ≥ 7.8%
Also contains: microcrystalline cellulose.
Capsule of polysaccharides of vegetable origin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aboca – LenoDiar Adulti”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART