- 10%

Aboca – Grintuss Adult Syrup

(1 përshtypje mbi produktin)

1,602 Lekë

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aboca Grintuss Adult Syrup

Grintuss është një produkt i bazuar në mjaltë dhe komplekset molekulare që kanë një veprim mbrojtës dhe rrjedhimisht qetësues në rrugët e sipërme të frymëmarrjes. Vepron në kollën e thatë duke iu kundërvënë acarimit të mukozës dhe kollës ,duke favorizuar hidratimin dhe eliminimin e mukusit. Grintuss është një produkt me përbërës nga bujqësia organike, pa gluten dhe me një shije të këndshme.Shurupi pediatrik Grintuss indikohet për trajtimin e kollës, të thatë të fëmijëve dhe të rriturve nga 12 vjeç.

Grintuss mbron mukozën, irritimin qetësues, hidraton dhe promovon eliminimin e mukusit përmes mekanizmave të mëposhtëm të veprimit:

Efekti pengesë: formon një film mbrojtës që ngjitet në mukozën dhe e mbron atë nga kontakti me irrituesit
Veprimi Mukoregulues: nxit hidratimin e mukusit dhe promovon eliminimin e tij
Veprimi vajosës: zvogëlon fërkimin në nivelin e faringut që shkakton kollë
Grintuss modulon kollën pa e shtypur atë, duke respektuar kështu rolin e saj të rëndësishëm në mbrojtjen e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandojmë të merrni 10 ml (2 lugë çaji) dy deri në katër herë në ditë.

Tundeni para se ta përdorni. Përmban lugë matëse. Pas përdorimit,mbyllni shishen fort dhe lani lugën matëse tërësisht.
Pasi të hapet, përdorni produktin brenda tre muajve.

Firma

Aboca

Mosha

12+

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

132 ml

COMPOSITION OF FUNCTIONAL SUBSTANCES:
• Honey *;
• Molecular complex of Resins, Polysaccharides and Flavonoids from Grindelia *, Plantain * and Helichrysum * (Poliresin®);
Titrated in polysaccharides (molecular weight> 20,000 Dalton) ≥ 20%

It also contains: Cane Sugar *; Water; Essential oils of: Eucalyptus, Star Anise, Lemon; Natural lemon flavor; Arabic gum; Xanthan gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Aboca – Grintuss Adult Syrup
 • .

  Me ka ndihmuar jashte mase me kollen, sidomos gjate nates!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART