- 10%

Aboca – Fitonasal Pediatric Spray

Original price was: 1,800 Lekë.Current price is: 1,620 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Aboca – Fitonasal Pediatric Spray

Fitonasal Pediatrik është një dekongjestionant i formuluar posaçërisht për të liruar hundën e të vegjëlve në rast të mbingarkesës dhe acarimit të zgavrave të hundës për shkak të sindromave të gripit, ftohjes së zakonshme, rinitit alergjik dhe sinusitit akut dhe kronik. Fitonasal Pediatria vepron falë TANNISAL, një kompleks molekular i taninave dhe kripës së gurit, i cili bashkëvepron me mukozën e hundës duke kryer:
Një veprim dekongjestant:
– falë osmolaritetit të ekuilibruar që favorizon tërheqjen e ujit nga indet e mbingarkuara dhe pa irrituar ose tharë mukozën.

Një veprim mbrojtës në mukozën falë formimit të një shtrese mukoadezive dhe veprimit antioksidant

Përveç kësaj, produktika një veprim pastrues të thellë të zgavrave të hundës që largon mukusin e tepërt dhe patogjenët, irrituesit dhe alergjenët e bllokuar në të (viruse, baktere, tym, smog, polen, irritues, etj. .). Ky veprim është i dobishëm tek foshnja që nuk është në gjendje të fryjë hundën dhe tek foshnja që nuk e bën atë siç duhet.
Për shkak të këtyre karakteristikave Fitonasal Pediatrik indikohet në rast të kollës retro-nazale. Në fakt, ngecja e mundshme e mukusit në zgavrat e hundës dhe prania e mikroorganizmave dhe substancave alergjike, përmes kullimit retro-nazal, mund të shkaktojë kollë ose probleme të tjera.

Fitonasal Pediatrik nuk përmban dekongjestantë vazokonstriktivë dhe, në sajë të mekanizmit të tij jo-farmakologjik të veprimit, nuk thahet mukoza e hundës, nuk irriton dhe mund të përdoret shpesh, madje edhe për periudha të zgjatura.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni Fitonasal Pediatrik të paktën 2 herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje dhe sa herë që të jetë e nevojshme. Për një veprim dekongjestant dhe mbrojtës në mukozën përdorni Fitonasal Pediatrik siç tregohet më poshtë:

 1. Nga mosha 6 muaj deri në 1 vjeç
  Shtrijeni fëmijën në anën e tij dhe fusni sprajin në hundë, shpërndani produktin.
  Përsëriteni procesin në vrimën tjetër të hundës duke zgjatur foshnjën në anën tjetër.
 2. Mbi 1 vjeç
  Vendosni sprajin në hundë dhe ushtroni presion të lehtë për disa sekonda.
  Pastroni hundën ose, nëse është e mundur, shfryni atë dhe përsëritni procesin në vrimën tjetër të hundës.
  Shpëlajeni bombol me vrimë nxjerrëse pas çdo përdorimi duke e vendosur atë nën një ujë të nxehtë.
Firma

Aboca

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me spray

Sasia

125ml

Functional substances: TANNISAL , standardized molecular complex composed of: tannin fraction from Witch hazel and rock salt (chemically untreated mining salt).

It also contains: Water, Vegetable Glycerin, Lemon Juice, Nahcolite (Natural sodium bicarbonate).

The product does not contain preservatives.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aboca – Fitonasal Pediatric Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART