- 20%

A-Derma – Protect AD Mbrojtës ndaj diellit për lëkura atopike

2,640 Lekë

Protect AD i kombinuar me një sistem të patentuar filtrimi me vetëm 4 filtra, mbron lëkurën e brishtë nga rrezet UV.

(Protect AD Cream Very High Protection SPF 50+)

In stock

Përshkrimi i Produktit

A-Derma – Protect AD Mbrojtës ndaj diellit për lëkura atopike

PROTECT AD SPF 50+ Very High Protection Cream është produkti i parë i formuluar specifikisht dhe i testuar për të përmbushur nevojat e lëkurave atopike duke ofruar një teksture të kënaqshme. Ajo mbron kundër efekteve të rrezeve të dëmshme UV duke rivendosur barrierën e lëkurës falë kompleksit zbutës.

Barriestolide, i derivuar nga Rhealba Oat Plantlet Oil, është një kompleks inovativ, i patentuar që është frut i një kërkimi 7 vjeçar; i cili forcon barrierën e lëkurës së brishtë.
I kombinuar me një sistem të patentuar filtrimi me vetëm 4 filtra, mbron lëkurën e brishtë nga rrezet UV.

 • Teksturë kremoze që nuk lë shenja të bardha, hapet me lehtësi dhe nuk ngjit.
 • Rezistent ndaj ujit
 • Pa parfum
 • Për fytyrën dhe trupin
 • I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko në fytyrë & trup përpara ekspozimit në diell dhe riapliko për të ruajtur mbrojtjen UV, sidomos pas notit, fshirjes me peshqir & djersitjes.

Firma

A-derma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

SPF

50+

Water (Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Diisopropyl Adipate, Pentaerythrityl Tetracaprylate/Tetracaprate, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, C10-18 Triglycerides Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Avena Sativa (Oat) Sprout Oil, Benzoic Acid, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “A-Derma – Protect AD Mbrojtës ndaj diellit për lëkura atopike”

LART