- 20%

A-Derma – Protect AC mattifying Fluid (SPF 50+)

2,000 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

A-Derma – Mattifying Fluid SPF 50+

Fluid Mattifying  është zhvilluar dhe testuar posaçërisht për lëkurë të prirur për akne. Përveç mbrojtjes nga efektet e dëmshme të UV, ajo forcon barrierat e paekuilibruara të lëkurës dhe siguron mbrojtjen e qelizave kundër UVA. Përmban acid Glutamik për të zvogëluar sebumin e tepërt dhe ka një teksturë “dry touch” të pasur me pluhura matifikuese për një pamje jo të yndyrshme dhe pa shkëlqim. Për lëkurën e yndyrshme me tendencë aknike kërkohet një zgjidhje specifike dhe vetëm filtrat e diellit nuk janë të mjaftueshëm.

Kompleksi inovativ i kujdesit për diellin – fryt i 7 viteve të hulumtimit, Barriestolide®, i marrë nga Rhealba® Oat Plantlet Oil, përdoret për të forcuar barrierën e lëkurës të lëkurës së brishtë.

Kombinuar me një sistem filtrimi të patentuar me vetëm 4 filtra, mbron lëkurën e brishtë nga UV.

Rezistent ndaj ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell.

0/5 (0 Reviews)
Firma

A-derma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

50+

1: Patented* photoprotection system: Protects skin from UV. Photostable and water resistant
2: PATENTED* INNOVATIVE SUN CARE COMPLEX– Barriestolide®, derived from Rhealba® Oat Plantlet Oil: Reinforces skin barriers made fragile by the sun
3: Rhealba® Oat Plantlet Oil: Strengthens your cells’ defences against UVA**

Glutamic acid –; reduces excess sebum

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “A-Derma – Protect AC mattifying Fluid (SPF 50+)”

LART