- 20%

A-derma – Exomega xhel larës, zbutës për lëkura atopike

2,160 Lekë 2,700 Lekë

Xhel dushi për lëkurën atopike që ndihmon në qetësimin e inflamacionit dhe kruajtjes dhe mund të përdoret si në lëkurë ashtu edhe në flokë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

A-derma – Exomega xhel larës, zbutës për lëkura atopike

A-Derma Exomega Control Emollient Cleansing Gel është një xhel dushi për lëkurën atopike që ndihmon në qetësimin e inflamacionit dhe kruajtjes dhe mund të përdoret që nga lindja si në lëkurë ashtu edhe në flokë. Ky pastrues 2-në-1 është shumë i butë, me një formulë të biodegradueshme që përmban 86% përbërës natyralë dhe bazohet në ekstraktin e tërshërës që është karakteristikë e Exomega.

Kjo formulë e re sjell inovacionin e kontrollit të mikro-inflamacionit dhe kruajtjes, të cilat janë thelbësore në lëkurën atopike. Formula zbutëse nuk e than lëkurën dhe e lë atë të ndihet e lëmuar dhe e qetësuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni një sasi të vogël të A-Derma Exomega Control Emollient Cleansing Cleansing Gel mbi lëkurën e lagur dhe masazhojeni. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Firma

A-derma

Linja

Exomega

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Atopike, Sensitive, E thatë

Forma

Shishe

Sasia

500ml

Aqua (Water), Glycerin, Coco-Glucoside, Ceteareth-60, Myristyl Alcohol, Zinc Coceth Sulfate, Sodium Cocamphoacetate, Polysorbate 20, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Oleate, Citric Acid,10-Hydroxydecenoic Acid, Avena Sativa (Oat) Leaf/Stem Extract, (Avena Sativa Leaf Stem Extract)*, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Laureth-3 Maleic Acid, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil (Oenothera Biennis Oil), Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tocopherol.
* Avoine Rhealba issue de l’agriculture biologique.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “A-derma – Exomega xhel larës, zbutës për lëkura atopike”

LART

×