- 20%

A-Derma – Exomega Control vaj patrues për lëkura atopike

1,304 Lekë 1,630 Lekë

Exomega Control vaj larës pastron butësisht, qetëson irritimet dhe zbut lëkurën e thatë dhe atopike.

In stock

Përshkrimi i Produktit

A-Derma – Exomega Control vaj patrues për lëkura atopike

Aderma Exomega Control Emollient Cleansing Oil është një vaj pastrues,zbutës, ideal për higjienën ditore të lëkurës së thatë me prirje atopike. Ky vaj është i përshtatshëm për të gjithë familjen, madje edhe për foshnjat, dhe pastron butësisht fytyrën, trupin dhe flokët. Anti-gërvishtje, formula e tij ushqen dhe qetëson lëkurën. PH pa sapun, fiziologjik,i testuar dermatologjikisht dhe pediatrikisht.

91% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

Udhëzime mbi përdorimin

Mund të përdoret gjatë dushit. Aplikojeni në lëkurë të lagur, shplajeni dhe thajeni lëkurën pa e fërkuar (në mënyrë që të shmangen irritimet).

Firma

A-derma

Linja

Exomega

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Atopike, Sensitive, E thatë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua (Water), Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Coco-Glucoside, Zinc Coceth Sulfate, Sodium Cocamphoacetate, Ceteareth-60, Myristyl Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, 10-Hydroxydecenoic Acid, Ascorbyl Palmitate, Avena Sativa (Oat) Leaf/Stem Extract*, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lauric Acid, Lecithin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Methyl Isethionate, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate.
**** Avoine Rhealba issue de l’agriculture biologique.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “A-Derma – Exomega Control vaj patrues për lëkura atopike”

LART

×