4U Pharma – Probival Choco + C + Zn

1,439 Lekë

Përshkrimi i Produktit

4U Pharma – Probival Choco + C + Zn

Në trupin tonë ka baktere që përbëjnë florën e shëndetshme të zorrëve dhe pengojnë rritjen dhe zhvillimin e baktereve të këqija patogjene që dëmtojnë shëndetin. Faktorë të ndryshëm mund të prishin florën e zorrëve tek fëmijët. Për shkak të florës së trazuar të zorrëve, shfaqen shqetësime në stomak dhe dhimbje të tij, përfshirë diarrenë akute.

Probival Choco + C + Zn është në një formë unike të një ariu prej çokollate që fëmijët e duan patjetër. Ai përmban baktere të acidit laktik dhe bifidobaktere – të quajtura “baktere të fëmijëve” sepse janë banorë natyrorë të traktit të zorrëve dhe baktere probiotike. Inulina dhe zinku kontribuojnë në efikasitetin e jashtëzakonshëm të këtij produkti.

Në përputhje me rekomandimet e OBSH dhe UNICEF, zinku rekomandohet në trajtimin e diarresë akute, sepse shkurton kohëzgjatjen dhe lehtëson simptomat. Falë formulës së tij unike, mund të ndihmojë në mënyrë efektive në të gjitha kushtet kur flora e zorrëve është e shqetësuar dhe shfaqet diarreja.

Forcojini florën e zorrëve fëmijëve dhe sigurojini atyre një bark të qetë dhe ditë të gëzuara.

 • Inulin prebiotik është një fibër vegjetale që stimulon rritjen dhe aktivitetin e baktereve të mira, lëvizjen normale të zorrëve dhe tretjen. Ajo ushqen bakteret e mira dhe ndalon diarrenë.
 • Zinku stimulon rigjenerimin e epitelit të mukozës së zorrëve dhe normalizimin e funksionit të zorrëve. Zvogëlon ashpërsinë dhe kohëzgjatjen e diarresë. Ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.
 • Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm, që kontribuon në forcimin e mbrojtjes së trupit dhe vendosjen e funksionit normal të sistemit imunitar. Vitamina C zvogëlon lodhjen dhe diarrenë.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Një arush çokollatë në ditë rekomandohet për fëmijët nën moshën katër vjeç.
 2. Fëmijët mbi moshën katër vjeç mund të marrin dy arinj çokollate në ditë.
 3. Rekomandohet të merrni një ari çokollate dy orë para një vakti ushqimor.
 4. Nëse arinjtë e çokollatës përdoren me antibiotikë, rekomandohet marrja e tyre dy orë pas marrjes së antibiotikëve.
Firma

4U Pharma

Mosha

3+

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

20

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “4U Pharma – Probival Choco + C + Zn”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART