4U Pharma – Bimunal Imuno

1,920 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Bimunal Imuno

Shurupi Bimunal Imuno ka një përbërje natyrale që synon të rrisë imunitetin e fëmijës!

Bimunal Imuno përmban ekstrakt të frutave të manaferrës së zezë në një sasi dukshëm më të madhe – tre herë më shumë në dozën e rekomanduar ditore. Përveç ekstraktit të frutave të Black elderberry, Bimunal Imuno përmban gjithashtu tul nga fruti i baobab, acerola, zink, bakër, vitaminë C dhe D.

 • Fruti Baobab: është ushqim i pasur me vitamina natyrale, minerale dhe fibra në përqendrime të larta, dhe për shkak të përbërjes së tij unike ushqyese, shpesh quhet “super fruta”.
 • Elderberry, vitaminat C dhe D, zinku dhe bakri kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Zinku: Kontribuon në funksionimin e sistemit imunitar. Një nga mineralet më të rëndësishme për funksionimin e sistemit imunitar.
 • Acerola: Një nga burimet më të pasura natyrore të vitaminës C. Përmban 100 herë më shumë vitaminë C në krahasim me limonin dhe portokallin. Vitamina C kontribuon në funksionimin e sistemit imunitar dhe redukton lodhjen.
 • Vitamina D: luan një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm në funksionimin e sistemit imunitar tek fëmijët.

Kur rekomandohet  Biumonal Imuno ?

Rekomandohet përdorimi i vazhdueshëm i shurupit Bimunal Imuno për të rritur imunitetin:

 • Gjatë infeksioneve sezonale – ftohjet, gripi, infeksionet virale
 • Pas përdorimit të antibiotikëve
 • Përpara se fëmijët të fillojnë të jenë pjesë e një jete më sociale (kopësht, shkollë)
 • Gjatë qëndrimit të fëmijëve në grupe (kopshte, shkolla) gjatë infeksioneve sezonale

Udhëzime mbi përdorimin

Shurupi Bimunal Imuno përdoret tek fëmijët mbi 1 vjeç.

Rekomandohet përdorimi i 10 ml shurup në ditë, vazhdimisht për 3 muaj. Një pauzë prej 10 ditësh bëhet pas 3 muajve të përdorimit. Pas kësaj, mund të vazhdoni të përdorni shurupin. Pauza bëhet për shkak të rekomandimeve për përdorimin e zinkut.

Firma

4U Pharma

Mosha

12m+, Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

300ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “4U Pharma – Bimunal Imuno”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART